Jak tworzyć lepsze pomysły?

Jak tworzyć lepsze pomysły?

Podobno dobre pomysły rodzą się wtedy, kiedy generuje się dużo pomysłów, a potem z nich wybiera najbardziej obiecujące do realizacji. Na tym opiera się moc wielu technik kreatywnych, na przykład burzy mózgów. Jak zatem generować więcej pomysłów?

Zrób listę 10 pomysłów.

James Altucher mówi, że codziennie zapisuje 10 pomysłów na wybrany temat. Ma do tego osobny notes. Po roku ma dzięki temu 3650 pomysłów. Taka codzienna praktyka pozwala wyćwiczyć w sobie umiejętność generowania nowych pomysłów. Możesz zacząć od listy pomysłów na to, jak generować więcej pomysłów 😉

Rozejrzyj się dookoła

Inspiracje do nowych pomysłów można znaleźć dosłownie wszędzie. Możesz na chwilę przestać się patrzeć w ekran i zauważyć co się dzieje dookoła – i potraktować to jako punkt wyjścia do tworzenia pomysłów. Wersja dla zaawansowanych, albo takich, co lepiej myślą w ruchu (czyli każdy homo sapiens): idź na spacer. Wystarczy 15 minut. Weź ze sobą telefon do robienia zdjęć i/lub notes i coś do pisania.

Otwórz książkę

Książka to według mnie jest zawsze dobry pomysł 🙂 W tym przypadku losujemy książkę, otwieramy ją na dowolnej stronie i losujemy kilka wyrazów, na bazie których tworzymy pomysły. To mogą być pomysły zawierające te słowa albo luźne skojarzenia.

Otwórz przeglądarkę

Albo lepiej nie, bo obudzisz się godzinę później bez pomysłów, ale za to z poczuciem straconego czasu.

Nastaw stoper

Presja czasu pomaga wygenerować (albo wręcz wycisnąć) więcej pomysłów, więc może warto przetestować także takie podejście. Nastawiasz stoper np. na 5 minut i określasz cel, np. 20 pomysłów. Liczby oczywiście określasz sam/a. W czasie burzy mózgów często wykorzystuje się ten sposób. Warto przy tym pamiętać, że nie chodzi nam o jakość, tylko ilość pomysłów.

Wskazówka: numeruj pomysły w trakcie zapisywania, żeby od razu wiedzieć ile Ci zostało do końca.

A jakie wy macie sposoby na tworzenie nowych pomysłów? Piszcie w komentarzach.

Get Free Email Updates!

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. 100% inspiracji.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.