Mamy, wracamy!

do aktywności zawodowej, do własnych ambitnych planów, do rozwoju osobistego.

Szukasz czegoś więcej? Chcesz, ale się boisz? Nie wiesz, czy dasz radę?

Razem ze mną wyznaczysz ambitne (ale realne!) cele zawodowe, poznasz doświadczenia innych matek, zbudujesz sieć wsparcia i zrobisz pierwszy krok na drodze do Twojej wymarzonej pracy. A może sama ją sobie stworzysz?

 

Zamawiam

Książka MAMY WRACAMY jest dla mam, które:

chcą wrócić do aktywności zawodowej po urlopie lub dłuższej przerwie związanej z urodzeniem dziecka.

nie chcą lub nie mogą wrócić do pracy, którą miały przed urodzeniem dziecka.

chcą zmienić swoje myśli, przekonania i nawyki na takie, które będą  lepiej służyły osiąganiu celów.

To konkretna wiedza, kompendium dla mam, które dopiero szukają pomysłu na siebie, jak i dla tych, które go już mają, ale chcą go doprecyzować albo z sukcesem rozwijać. Książka pozwala też uwolnić się od ciągłego poczucia winy, które towarzyszy łączeniu macierzyństwa i aktywności zawodowej.

Małgorzata Jackowska

dietetyczka, doula, mama dwóch chłopców, malgorzatajackowska.com

Książka „Mamy, wracamy” może być dla mam powracających na rynek pracy jak dobra i precyzyjna mapa, rozsądnie spakowana walizka czy optymistyczna, dająca oparcie towarzyszka… czyli może być wszystkim, czego potrzebujesz, droga mamo, by wyruszyć w podróż swojego życia. Powodzenia! I ruszaj w drogę!

Marta Iwanowska-Polkowska

psycholożka, coach kariery, trenerka biznesu, Polka, która potrafi. Mama Tymoteusza i Rocha, manufakturarozwoju.pl

Książka także wymaga zaangażowania. I to bardzo dobrze. Jestem przekonana, że sięgną po nią te Mamy, które wiedzą że chcą, ale szukają jeszcze najlepszej drogi. Swojej drogi. A Marta wskazuje wiele możliwych ścieżek, którymi można kroczyć będąc aktywną zawodowo mamą.

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

mama Zosi (8 lat), Helenki (5 lat) i Krzysia (1 rok), Lat 37. Od czterech lat prowadzi wraz z Joanną Gotfryd portal dla mam, które chcą pracować – www.mamopracuj.pl. Jest także współautorką poradnika dla kobiet chcących odnieść sukces w biznesie www.kursnabiznes.pl i jedną z dwóch fundatorek Fundacji Ale heca!

O czym jest ta książka?

Pierwsza część książki „Mamy, wracamy” pomoże ci zdefiniować swój cel zawodowy, stworzyć plan jego realizacji i rozpocząć działania. Także wtedy, gdy pojawią się przeszkody lub razie nie wiesz, czego szukasz. Oprócz tego nauczysz się rozpoznawać swoje mocne strony i typ osobowości, aby lepiej dopasować pracę do swoich predyspozycji. A do tego dowiesz się, jakie praktyki pomogą Ci wzmocnić poczucie wartości, jak neutralizować ograniczające przekonania i zamienić wewnętrznego krytyka w sojusznika.

Druga część książki w całości poświęcona jest znanym i mniej znanym możliwościom pracy dla mamy. Od etatu, przez elastyczne formy zatrudnienia, po własny biznes i wiele więcej. Poznasz tu 145 zawodów dla mamy i 50 sposobów na bycie freelancerką. Dowiesz się jakie prawa przysługują ci przy powrocie na etat, jak w 3 krokach założyć własną firmę, od czego zacząć zakładanie spółki, by przetrwała lata i skąd brać pieniądze na start. Przekonasz się, czy praca 2.0 albo trzeci sektor jest dla ciebie i jak mogłabyś zarabiać w internecie.

W tej części poznasz 16 praktycznych wskazówek, dzięki którym łatwiej ci będzie wrócić do pracy i pozostać przy zdrowych zmysłach. Między innymi poznasz sposoby na kreatywne szukanie pracy albo napisanie biznesplanu na jednej stronie. Wybierzesz właściwą opiekę dla dziecka i przygotujesz się do pierwszego tygodnia pracy. Korzystając z tych rad zaczniesz się mniej martwić, lepiej radzić sobie z typowym dla pracujących mam poczuciem winy, lepiej zarządzać sobą w czasie i efektywnie pracować nawet w domu.

Idealna rozgrzewka przed startem w biznes, ukazująca możliwości i praktyczne wskazówki, jak mądrze i świadomie łączyć pracę z macierzyństwem.

Ewa Ziomek

mama Zuzi i Zosi, koordynatorka krakowskiego Klubu Przedsiębiorczych Mam

Książka jest drogowskazem w budowaniu siebie na nowej drodze życia po urodzeniu dziecka. Gdy wszystko się zmienia i trzeba się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Aneta

mama dwójki dzieci w wieku 4 i 7 lat, pracuje w agencji interaktywnej według indywidualnie ustalonych godzin pracy, pomysłodawczyni projektu „Mamo Działaj - jesteś pierwszą liderką dziecka”, mamodziałaj.pl

Ogromną zaletą publikacji jest to, że została napisana niezwykle przystępnym językiem, co jest ważne przy pisaniu o takich szczegółowych kwestiach, jak założenie własnej firmy krok po kroku, jak też wtedy, gdy autorka podaje przykłady konkretnych sytuacji, z którymi inne mamy już miały do czynienia.

Katarzyna Pawłowska

doktor nauk humanistycznych, specjalistka ds. marketingu, mama Klaudii (4 l.) i Macieja (20 l.), blogerka, behappy-vinti.blogspot.com

Autorka pozwala czytelniczce poczuć, że staje się panią własnego losu.

Ula Kamińska

ekspert wizerunku i stylu, ulakaminska.pl

W książce MAMY WRACAMY znajdziesz:

=

Sposoby na łatwiejszy powrót do pracy

c

Prawdy i mity o pracy marzeń.

R

6 praktyk, dzięki którym wzmocnisz swoje poczucie wartości.

t

Wskazówki od czego zacząć, gdy nie wiesz czego chcesz.

3 kroki do odkrycia swoich mocnych stron.

Brakujący element łączący pracę i typ osobowości.

Etapy przygotowania do pierwszego tygodnia w pracy.

l

Prawa, które ci przysługują, gdy wracasz na etat.

v

Inspirujące historie mam, które wróciły do pracy.

Rodzaje elastycznych form zatrudnienia.

50 sposobów na bycie freelancerką.

Metody na pozbycie się ograniczających przekonań.

przeszkód w powrocie do pracy i sposoby na ich pokonanie

kryteriów do określenia pracy marzeń

praktycznych wskazówek dla pracujących mam

ćwiczeń coachingowych

Mamy mówią o MAMY WRACAMY

Ta książka jest jak przyjaciółka. I to taka od serca – wierzy we mnie, pomaga, ale też zna mnie na tyle dobrze, by wiedzieć, kiedy wymagać więcej, kiedy przycisnąć mnie do muru i powiedzieć: „Rusz się, dasz radę!”.

Agata Szczotka-Sarna

marketing manager, mama 5-letniego Edgara, autorka bloga, sarniezycie.pl

Najcenniejszy w tym „podręczniku zmiany” jest fakt, że nikt nas nie wypycha za własne drzwi, nie ciągnie też za rękę, ale pokazuje, jak iść krok po kroku przed siebie.

Dana Mikulska

mama Leny i Sary, dzięki którym powstały Bobomigi, językoznawca skupiony na komunikacji i edukacji

Autorka przeprowadza nas przez gąszcz praktycznych informacji, porządkując to, co już wiemy, a jednocześnie inspirując do nowego. Zachęca do ponownego postawienia sobie pytania, jaki to moment w moim życiu, jaka teraz jestem i jakie mam marzenia? Stare odpowiedzi możemy odłożyć do lamusa, bo przy lekturze tej książki zaczynamy widzieć siebie na nowo. Zaczynamy twórczo marzyć o możliwościach, ale też możemy jednocześnie usadawiać nasze fantazje w realności.

Magda Tchórzewska

psychoterapeutka, mama trzech dziewczynek, prowadzi własną działalność

Co mi dała ta książka? Energetycznego kopa do działania i wiarę, że ja też coś zmienię w swoim życiu, że jest nadzieja także dla tych poszukujących swojej drogi. Do „Mamy, wracamy” będę niewątpliwie wracać, bo chcę czerpać z tej dobrej energii, motywacji, odkrywać siebie i doprowadzić do zmiany. Sama jestem ciekawa, dokąd zajdę.

Agata

mama 2 córek, pracuje na etacie

Najbardziej przydatne jest pokazanie potencjalnych dróg mamom, które często nie widzą istniejących możliwości. Bardzo ważnym elementem książki są opisy doświadczeń innych kobiet – czerpanie z nich może uaktywnić matki i dodać im pewności siebie.

Izabela Siwik

mama Zosi (9 lat) oraz Ani (7 lat) , prezeska, CityProjekt Sp. z o.o.

„Mamy wracamy” to kompletny przewodnik po wracaniu do aktywności zawodowej, napisany z głębokim zrozumieniem realiów życia mam. Książka płynnie prowadzi przez cały proces zmiany w zawodowym obszarze życia.

Anna Dunin – Brzezińska

menedżer projektów, trener i coach, mama 4-letniej córki

To lektura nie tylko dla mam. Ja poleciłabym ją każdemu, kto chce dokonać zmiany na swojej drodze zawodowej.

Katarzyna

psycholożka, mama 5-miesięcznej Niny

Autorka pozwala czytelniczce poczuć, że staje się panią własnego losu.

Ula Kamińska

ekspert wizerunku i stylu, ulakaminska.pl

MAMY WRACAMY w mediach

mamy_wracamy
trojka
RDC

Chcę zamówić książkę MAMY WRACAMY.

Zamawiam

Książkę MAMY WRACAMY wspierają

 

 

Książka „Mamy, wracamy” ukazała się nakładem wydawnictwa

Chcę zamówić książkę MAMY WRACAMY.

Zamawiam MAMY WRACAMY