Kwestia nastawienia

Kwestia nastawienia

Jakiś czas temu byłam w radiu, żeby opowiedzieć o Klubie Przedsiębiorczych Mam. W czasie tej rozmowy zauważyłam, że moje postrzeganie świata wyraźnie różni się od tego, jak go widzi mój rozmówca.

On mówił o braku żłobków i przedszkoli, kulturowych normach zmuszających mamy do siedzenia w domu z dzieckiem, braku perspektyw. Ja skupiałam się na przedsiębiorczości i proaktywności, szukaniu możliwości, tworzeniu sobie sieci wsparcia.

Miałam wrażenie, że mój sposób myślenia jest jakby z innego świata. Takiego w którym dominuje obfitość, a nie brak. Gdzie nie marnuje się czasu i energii na narzekanie, ale stawia cele i krok po kroku je realizuje – w ramach tego, co możliwe w danej sytuacji.

Gdy myślę o świecie przez pryzmat obfitości, zaczynam inaczej postrzegać rzeczywistość. Na przykład zamiast problemów skupiam się na szukaniu rozwiązań. Koszty stają się inwestycjami. W miejsce ryzyka pojawiają się możliwości, a zamiast ograniczeń pojawia się kreatywne działanie w ramach tego, na co mam wpływ.

Co mi daje taki sposób myślenia? Działanie, zamiast narzekania. Odzyskiwanie mocy. Budowanie poczucia wpływu na swoje życie.

 

Get Free Email Updates!

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. 100% inspiracji.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.