Jak żyć z wielką ODWAGĄ?

Jak żyć z wielką ODWAGĄ?

Skąd brać wielką odwagę, żeby żyć autentycznie i robić to, na czym nam najbardziej zależy? Odpowiedź znajdziemy w książce
Brene Brown, Z wielką odwagą. Jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami i jak przewodzimy, Wyd. Laurum. 

Na czym polega tytułowa wielka ODWAGA?

To wychodzenie na arenę życia bez maski ukrywającej prawdę o tym, kim naprawdę jesteśmy. Bez zbroi chroniącej przed ciosami krytyków.
To odwaga bycia sobą, prezentowania światu swoich pomysłów bez gwarancji, że będą się podobały. Odsłanianie emocji, doświadczanie porażek, akceptowanie odpowiedzialności za własne myśli, słowa i czyny.
To wychodzenie poza strefę komfortu w obszary niepewności.
To odwaga bycia WRAŻLIWYM, niedoskonałym, ludzkim.

Czym jest wrażliwość według Brene, która bada ją od kilkunastu lat i przeprowadziła na ten temat wywiady z ponad 1200 osób?

Wrażliwość to niepewność, ryzyko i narażanie na zranienie własnych emocji. Wrażliwość to bycie prawdziwym

Przed przeczytaniem tej książki myślałam, że wrażliwość jest słabością. Teraz już wiem, że to mit! Okazywanie własnej wrażliwości wymaga wielkiej ODWAGI. Jest przejawem SIŁY, a nie słabości. To miejsce narodzin miłości, poczucia przynależności, radości, empatii i kreatywności. To źródło nadziei, empatii i autentyczności.

Brene twierdzi „Jeśli chcemy, aby nasz cel był jaśniejszy, a życie duchowe bardziej sensowne, wrażliwość jest naszą ścieżką”.

Z takiej perspektywy widać, że wrażliwość słabością wcale nie jest. A Ci, którzy są gotowi pokazać się ze swoimi niedoskonałościami i słabościami żyją pełniejszym życiem, są lepszymi przywódcami i rodzicami.

Jeżeli masz 20 minut, żeby zapoznać się z najważniejszymi wnioskami z badań Brene o wrażliwości, zobacz jak o tym mówi na konferencji TEDxHouston:

Wersja z polskimi napisami: Potęga wrażliwości

A jeśli ciekawi Cię, co Brene mówi o wstydzie, obejrzyj jeszcze to:

Po polsku: Wsłuchując się we wstyd.

Miłego oglądania i czytania!
ODWAGI!

Get Free Email Updates!

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. 100% inspiracji.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.