Jak jedna osoba może zmienić świat?

Jak jedna osoba może zmienić świat?
Pisząc te słowa na Macu, z iPhonem i iPadem leżącymi nieopodal zastanawiam się jaki wpływ zmarły wczoraj Steve Jobs miał na moje życie. I choć produkty te lubię baardzo, to jednak nie one są najważniejsze.

Jego wpływ sięga o wiele dalej i głębiej.

To, w jakim miejscu znajduję się teraz wynika między innymi z tego, że zastosowałam metodę, o której Steve Jobs mówił do absolwentów Stanfordu w 2005. [kliknij tutaj żeby to obejrzeć, j. ang.]

Ta metoda to zadawanie sobie rano następującego pytania:
Gdyby dziś był ostatni dzień mojego życia, czy robiłabym to, co mam dzisiaj do zrobienia?
To pytanie pomogło mi w podjęciu kilku ważnych decyzji w ostatnich latach. W diametralnej zmianie, której uległo moje życie.

Steve Jobs ujął to tak:
„Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy, jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec Ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy znikają w obliczu śmierci. Zostaje tylko to, co jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie pułapki myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, żeby nie podążać za podszeptami serca.”

Wierzę, że właśnie dzięki takiemu podejściu był w stanie zmienić świat.
Ty też możesz.
Zacznij już dziś.

Get Free Email Updates!

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. 100% inspiracji.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.