Co szczęśliwe i spełnione kobiety robią inaczej?

Co szczęśliwe i spełnione kobiety robią inaczej?

Ostatnio dzięki Julicie wpadła mi w ręce książka Marcusa Buckinghama „Find Your Strongest Life. What the happiest and most successful women do differently” (znajdź swoje najlepsze/najmocniejsze życie [życie oparte na mocnych stronach]. Co najszczęśliwsze i osiągające sukcesy kobiety robią inaczej).

Misją Marcusa jest pomaganie w identyfikowaniu mocnych stron,  traktowaniu ich serio i oferowaniu ich światu.
Wiele się dzięki niemu nauczyłam o sobie.

Czym jest zatem życie oparte na mocnych stronach? Jakie są kobiety, które żyją w oparciu o swoje mocne strony? Odpowiedź tkwi nie w tym, co one ROBIĄ, ale w tym, co CZUJĄ:

1. Sukces.
Kobieta bazująca na swoich mocnych stronach czuje, że osiąga sukces. I nie chodzi o nagrody, bonusy, awanse (choć te też mogą się zdarzyć). Czuje się zdolna i kompetentna robiąc to, co robi. Czuje, że wiele z rzeczy, które robi w ciągu tygodnia bazuje na jej mocnych stronach. To korzystanie z mocnych stron jest ważne, bo każda z nas ma unikalne mocne strony, które domagają się, by z nich korzystać!

2. Radosne oczekiwanie
Kobieta bazująca na swoich mocnych stronach odruchowo oczekuje dnia, który ma nadejść. Spodziewa się, że każdy kolejny dzień niesie w sobie coś dobrego dla niej. Czuje, że jest na dobrej drodze. Nawet jeśli czasem trafi na wyboje, cieszy się z podróży.

3. Rozwój
Niezależnie od wieku taka kobieta czuje, że ciągle się rozwija i uczy. Staje się coraz lepsza w jakieś dziedzinie. Towarzyszy temu poczucie skupienia, możliwość koncentrowania uwagi. Często w ciągu tygodnia zdarza się jej osiągać stan „flow” (przepływu), kiedy czas przestaje istnieć, a to co wydawało się trwać pięć minut w rzeczywistości jest godziną.

4. Spełnione potrzeby
Kobieta bazująca na swoich mocnych stronach czuje, że jej potrzeby są spełnione. Czasem czuje się zmęczona, ale nie towarzyszy temu poczucie pustki i przytłoczenia. Czuje się spełniona. Czuje, że robi to, co ma robić (choć czasem jest to dalekie od doskonałości).

Jak możesz sprawdzić, czy żyjesz swoim najlepszym życiem? Życiem opartym na Twoich mocnych stronach? Możesz odpowiedzieć na pięć pytań:

  • jak często czujesz się szczęśliwa?
  • jak często z radością oczekujesz nadchodzącego dnia?
  • jak często angażujesz się w to co robisz do tego stopnia, że tracisz poczucie czasu?
  • jak często czujesz się ożywiona na koniec długiego, pracowitego dnia?
  • jak często robisz rzeczy, które naprawdę lubisz robić?

Najszczęśliwsze, osiągające sukcesy kobiety szczerze odpowiadają „codziennie’ na co najmniej cztery z tych pięciu pytań.

A Ty?

fot. cc: ♥serendipity, flickr.com

Get Free Email Updates!

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. 100% inspiracji.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.