5 kroków do wdrożenia każdej zmiany

5 kroków do wdrożenia każdej zmiany
Fot. Pink Sherbet Photography

1. Zapisz co jest Twoim celem. Określ, po czym poznasz, że go osiągnęłaś?

Czy widziałaś kiedyś dom, który powstał prosto „z głowy” architekta, bez narysowanych planów? Tak samo jest z celami. Najpierw są ideą w Twojej głowie. Potem – zapisując je – robisz milowy krok w stronę urzeczywistnienia ich.

2. Opisz, jak będzie wyglądało Twoje życie, kiedy osiągniesz swój cel (wdrożysz tę zmianę).

Im obszerniejszy opis, im więcej szczegółów, tym lepiej. W tym kroku tworzysz mentalny obraz tego, co chcesz osiągnąć. Taką matrycę [nie, nie matrix ;)]. Dzięki temu obrazowi Twój mózg będzie w stanie wyszukiwać wśród milionów danych bombardujących Cię z każdej strony te informacje, które będą przydatne w realizacji Twojego celu. To trochę jak wpisanie w Google hasła do wyszukiwania – im precyzyjniejsze słowa kluczowe, tym większa szansa na znalezienie dokładnie tego, czego szukasz.

3. Zapisz, DLACZEGO chcesz wdrożyć tę zmianę. Po co w ogóle się wysilać?

Poszukaj w sobie odpowiedzi na te pytania. Dzięki nim możesz uświadomić sobie efekt, o jaki Ci chodzi. To może Ci dać motywację w chwilach zwątpienia. Albo zweryfikować cel zanim przystąpisz do realizacji.

4. Zrób krok. Tylko jeden.

Jeden z mistrzów powiedział kiedyś, że nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku…
Wytrwale idź krok po kroku. W swoim tempie.
Nawet wtedy, gdy Ci nie wychodzi. A może szczególnie wtedy. Jest Ci trudno samej? Poproś kogoś, na kim możesz polegać o wsparcie w chwilach zwątpieniach. Umów się na to zanim te chwile nadejdą. Wybierz osobę, która będzie wierzyć w Ciebie nawet wtedy, gdy Ty nie będziesz dawać sobie najmniejszych szans.

5. Świętuj sukcesy.

Nagradzaj się. Doceniaj nawet najdrobniejsze sukcesy. Dzięki temu poczujesz się odświeżona i będziesz mieć więcej sił, żeby dotrzeć do celu, do mety. Wtedy świętuj najbardziej.

Powodzenia!

Get Free Email Updates!

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. 100% inspiracji.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.