11 kroków do realizacji CELU

11 kroków do realizacji CELU

Chcesz dotrzeć do swojego celu jak najszybciej? Weź pod uwagę te 11 kroków.

1. Zdefiniuj cel. Określ dokładnie co chcesz osiągnąć. Dokąd dotrzeć. I zapisz to.
2. Wyobraź sobie, jak się będziesz czuć kiedy zrealizujesz ten cel. Jak będziesz wtedy wyglądać? Co usłyszysz? Po czym poznasz, że droga dobiegła końca?
3. Zadaj sobie pytanie po co chcesz to osiągnąć? Co ważnego będziesz mieć dzięki osiągnięciu tego celu? Zastanów się nad tym dobrze. W odpowiedzi możesz odkryć swoją motywację. Źródło siły, energię niezbędną, aby dotrzeć do celu mimo przeciwności.
3. Określ potrzebne zasoby. Co potrzebujesz, aby móc zrealizować Twój cel? Może to być wiedza, umiejętności, nastawienie, kontakty albo …
4. Przewiduj ryzyka. Co może sprawić Ci trudność? Kto będzie przeciwny? Co może się nie udać? Czego się boisz najbardziej?
5. Oszacuj koszt. Ile i/lub co chcesz zainwestować, aby ten cel osiągnąć?
6. Określ termin realizacji. Do kiedy planujesz osiągnąć swój cel?
7. Zaplanuj jak dotrzesz do celu. Jakie kroki będą potrzebne. ZAPISZ TO! To będzie Twój plan działania.
8. Zaplanuj kiedy będziesz świętować. Wpisz to do planu działania (pkt. 7). Odtąd będziesz mieć plan działania i świętowania 🙂
***
Jeśli po realizacji kroków 1 – 8 nadal chcesz podjąć wyzwanie realizacji tego celu:
9. Podejmij publiczne zobowiązanie, że zrealizujesz ten cel. Nie musisz opowiadać o tym wszystkim, z którymi masz kontakt. Wystarczy, że powiesz o Twoim zamiarze kilku ważnym dla Ciebie osobom. To prawdopodobnie wzmocni Twoją motywację w chwilach słabości. Będziesz też miała do kogo się zwrócić po wsparcie, gdy przyjdą chwile zwątpienia (a przyjdą na pewno).
10. Zapewnij sobie wsparcie. Wybierz kogoś, komu ufasz (z rodziny, wśród znajomych lub profesjonalnego coacha). Niech to będzie ktoś, kto wierzy w Ciebie, Twój cel i Twoje możliwości. Ktoś, kto będzie Cię wspierał i przejdzie z Tobą przez okresy zniechęcenia, porażek i rozczarowania. Pamiętaj, że są one jedynym pewnym etapem na drodze do celu.
11. Działaj! Działaj! Działaj!
I napisz w komentarzu jak Ci poszło. Powodzenia!

Get Free Email Updates!

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. 100% inspiracji.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.